fbpx

Medzinárodná charitatívna nadácia
Zdravie ukrajinského ľudu

Pre darcov, partnerov a tých, ktorí chcú pomôcť lekárom a nemocniciam Ukrajiny

Vážené dámy, vážení páni, prajem Vám dobro a mier!
Ukrajina je v súčasnej dobe vo vojne a humanitárna katastrofa už zachvátila naše mestá a dediny. Stále viac ľudí trpí nedostatkom jedla, tepla, liekov, oblečenia a liekov. Stovky tisíc utečencov sú na ukrajinských cestách, čo vyzerá ako zábery z fantastických filmov o apokalypse a nepriatelia nášho štátu ho krok za krokom ničia. A oni, títo šmejdi, ktorí plnia rozkazy svojich veliteľov, nebudú zastavení, pokiaľ ich nezastavia Ukrajinci!

Ja, pán Serhij Sošinskyj, prezident Medzinárodnej charitatívnej nadácie Zdravie ukrajinského ľudu, (ďalej len “Nadácia”), a poradca ministra zdravotníctva Ukrajiny, v tejto búrlivej dobe sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc zachrániť lekárov a systém zdravotníctva, aby sme mohli mať budúcnosť , bojovať a vyhrávať, možnosť sa liečiť vojnové poranenia a uzdravovať sa!

Naša Nadácia bola založená pred viac ako 10 rokmi, takže máme značné skúsenosti s pomocou nemocniciam a lekárom.

Teraz spolu s dobrovoľníkmi, ktorí sa už k našej iniciatíve pripojili, zhromažďujeme zdroje na Ukrajine aj v zahraničí. Potrebujeme finančné prostriedky na nákup liekov, lekárskych prístrojov, lekárničiek, lekárskeho vybavenia a náradia, spotrebného materiálu, ochranných pomôcok pre ukrajinských lekárov (vrátane pracovníkov záchrannej služby), pohonných hmôt pre sanitky a ďalšie potrebné veci, ktoré ukrajinské nemocnice potrebujú.

Máme oficiálne žiadosti o humanitárnej pomoci od Ministerstva zdravotníctva Ukrajiny, Národnej akadémie lekárskych vied Ukrajiny a Ukrajinskej federácie profesijných lekárskych asociácií (pozri odkaz).

Medzi našich príjemcov sú Nemocnice číslo v Kyjeve, Nemocnice Zdravotnícke záchranné služby v Kyjeve, Ústav srdcových ochorení, ústavy Národnej akadémie lekárskych vied Ukrajiny a ďalšie (celkom viac ako 230 profilových nemocníc).

Naša nadácia práve robí maximum a očakáva informačnú, administratívnu a finančnú podporu.

Už sa k nám pridali desiatky firiem, a ľudí, ktorí chcú lekárom a nemocniciam pomáhať, pribúda. Ale to teraz nestačí. Nepriateľ pokračuje v ničení našich miest, dedín a infraštruktúry, aby zničil našich vojakov a civilistov. Preto sa na Vás všetkých obraciam s prosbou o pomoc.

Ak bude Internet, telefónne spojenie, elektrická energia, ak budeme mať jedlo a nebudú veľmi prekážať výbuchy, ak bude fungovať bankový systém, budeme schopní zhromaždiť zdroje a zaistiť potrebnú humanitárnu pomoc pre nemocnice Kyjeva a ďalších nemocníc Ukrajiny.

Vyzývam vás, drahí Ukrajinci a ľudia z iných krajín: pomôžte zachovať zdravie ukrajinského ľudu, nemocníc a lekárov v tejto vojne!

Každý z vás, kto nás podporí, po určitej dobe dostane zodpovedajúce potvrdenie (známku, certifikát a poďakovanie), o tom, že sa podieľal na spoločensky významnom, nevojenskom projekte dodávok humanitárnej pomoci Ukrajine.
Spojte sa pre užitočnú vec: uspokojte potreby nemocníc pri ošetrovaní chorých a zranených Ukrajincov!
Spoločne sme silní! A teraz môžeme pomôcť!

Dúfam, že budete môcť bezhotovostne previesť finančné prostriedky na podporu činnosti Medzinárodnej charitatívnej nadácie Zdravie ukrajinského ľudu a na podporu ukrajinských nemocníc.
Každá hrivna, každý dolár a každé euro sa nám bude hodiť a celý náš tím bude vďačný, pretože vďaka týmto prostriedkom spoločne urobíme dobrý skutok: budeme môcť zlepšiť zdravie ukrajinského ľudu.