fbpx

Dla dawców, partnerów i tych, którzy chcą pomóc lekarzom i ukraińskim szpitalom

Międzynarodowa Dobroczynna Fundacja „Zdrowie Narodu Ukraińskiego”

Wam wszystkim, Drogie Panie i Panowie, życzę dobra i pokoju!
Teraz mój kraj jest w stanie wojny, a katastrofa humanitarna już ogarnia nasze miasta i wsie. Coraz więcej ludzi cierpi z powodu braku żywności, lekarstw i odzieży. Setki tysięcy uchodźców zamieniły drogi Ukrainy w sceny rodem z filmów science-fiction o apokalipsie, a wrogowie naszego państwa niszczą je krok po kroku. Wojska agresora wykonują nieludzkie rozkazy swoich dowódców i nie zostaną zatrzymani, chyba że zatrzymają ich Ukraińcy!

Jestem Serhiy Soshinsky, Prezes Międzynarodowej Fundacji Dobroczynnej na rzecz Zdrowia Narodu Ukraińskiego (zwanej dalej Fundacją) i Doradca Ministra Zdrowia Ukrainy. Zwracam się do Was z gorącą prośbą, by pomóc uratować naszych lekarzy, pielęgniarki i szpitale. Abyśmy mogli się narodzić, walczyć i zwyciężać, zachorować i leczyć – w tym również z ran bojowych!

Nasza fundacja powstała ponad 10 lat temu, dzięki czemu mamy duże doświadczenie w niesieniu pomocy szpitalom i lekarzom.

Teraz wspólnie z wolontariuszami, którzy już przyłączyli się do naszej inicjatywy, gromadzimy zasoby na Ukrainie i za granicą. Potrzebujemy środków na zakup: leków, wyrobów medycznych pierwszej pomocy, sprzętu i narzędzi medycznych, materiałów eksploatacyjnych, środków ochrony ukraińskich lekarzy (w tym lekarzy karetek pogotowia), paliwa do karetek i innych niezbędnych przedmiotów potrzebnych ukraińskim lekarzom i szpitalom.

Mamy oficjalne pisma z apelem o potrzebie pomocy humanitarnej z Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, Narodowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy i Ukraińskiej Federacji Zawodowych Stowarzyszeń Lekarskich (patrz link).

Wśród naszych beneficjentów:
Kijowski Miejski Szpital Kliniczny Pogotowia Ratunkowego; Instytut Serca, Instytuty Narodowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy i inne (łącznie ponad 230 szpitali docelowych).

Nasza fundacja właśnie daje z siebie wszystko i oczekuje wsparcia informacyjnego, administracyjnego i finansowego. Dołączyły już do nas dziesiątki firm i osób, które chcą pomagać lekarzom i szpitalom. Jest ich coraz więcej. Ale to nie wystarczy. Wróg kontynuuje niszczenie naszych miast, wsi i infrastruktury; zabija naszych żołnierzy i ludność cywilną.
Dlatego zwracam się do Was wszystkich o pomoc. Dopóki jest internet, komunikacja, światło, póki mamy żywność i wybuchy nie będą zbytnio przeszkadzać, póki system bankowy będzie działał – będziemy mogli gromadzić środki i zapewnić dostawę niezbędnej pomocy humanitarnej do Kijowa i innych szpitali Ukrainy.

Apeluję i wzywam was moi drodzy Ukraińcy i mieszkańcy innych krajów: pomóżcie zadbać o zdrowie Ukraińców, lekarzy i całego personelu medycznego, pomóżcie utrzymać funkcjonowanie szpitali w tej wojnie!

Każdy z wspierających fundację otrzyma certyfikat i podziękowanie za udział w ważnym społecznie, niemilitarnym projekcie – pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Prosimy, stańcie obok nas i wesprzyjcie szpitale w leczeniu chorych i rannych Ukraińców!

Razem jesteśmy silni! A teraz możemy pomóc!

Międzynarodowej Fundacji Dobroczynnej „Zdrowie Narodu Ukraińskiego” oraz na bezgotówkowe wsparcie ukraińskich szpitali. Każda hrywna, dolar i euro nam się przyda i cała nasza ekipa będzie niezmiernie wdzięczna, bo dzięki tym funduszom zrobimy razem dobry uczynek: będziemy mogli wesprzeć najbardziej potrzebujących Ukraińców.